НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: Янукович швидше за все підпише мовний закон

Президент Віктор Янукович швидше за все підпише закон про засади державної мовної політики. При цьому він розпорядиться розробити проекти законів, які мають посилити державні гарантії функціонування української мови в Україні як державної. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Думаю, що підпише», - заявив Фесенко.

Він зазначив, що «є варіант з технічним вето, коли президент додає до цього закону свої зауваження і доповнення, повертає його у Верховну Раду і він голосується вже восени».

«Але мені здається, враховуючи велику вагу цього закону у виборчій кампанії, що цей закон буде підписаний», - зазначив експерт.

При цьому, зауважує Фесенко, «президент висловить свої зауваження і закличе або депутатів, або Кабмін сформулювати законодавчі ініціативи, які б посилювали державні гарантії розвитку української мови, як держвної».

Експерт вважає, що масових акцій протесту підписання мовного закону не викличе.

«Масових акцій протесту цей законн не викликав і на початку липня, в день голосування. Акції протесту були, достатньо гострі, достатньо поширені, але вони не були масовими», - відзначив  Фесенко.

На його думку, не будуть акції масовими і у серпні, якщо закон буде підписано.  «Досвід свідчить, що в першій половині серпня в нас ніколи не було масових акцій протесту», - зазначив експерт.

«Масові акції протесту, на мій погляд, в нинішніх умовах можливі лише тоді, коли зачепляються соціально-економічні інтереси людей», - додав він.

Нагадаємо, вчора спікер Володимир Литвин, всупереч даним раніше обіцянкам, підписав закон «Про основи державної мовної політики».

Бютівець Юрій Одарченко оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва дії голови Ради Володимира Литвина й першого заступника голови парламенту Адама Мартинюка щодо процедури прийняття закону про мовну політику. При цьмоу опозиція поки не планує масових акцій проти мовного закону.

Між тим в адміністрації президента визнають, що документ був прийнятий з грубим порушенням регламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.