НОВИНИ

  ▪   Михайло Глуховський

Політолог: "донецькі" можуть використати ініціативи Яценюка про звільнення Тимошенко для свого захисту

Єдиний варіант звільнення Тимошенко – це відправити її за кордон. Про це в коментарі Тижню заявив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко, коментуючи варіанти звільнення із в’язниці політув’язнених, які запропонував один із лідерів об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк

На думку експерта, для керівництва Генпрокуратури не важко зробити так, аби екс-прем’єру Тимошенко дозволили виїхати на лікування за кордон.

«Я не сумніваюся, що той же Пшонка (Генпрокурор – ред.), не дивлячись на миролюбне прізвище, чи віртуоз і «піаніст» Кузьмін (Ренат Кузьмін – заступник Генпрокурора – ред.) цілком спокійно рішенням Генпрокуратури можуть дозволити вивіз Тимошенко за кордон. Як посадили, так і випустять, таким же не правовим способом», - сказав він.

На думку експерта, саме вивезення Тимошенко за кордон - найбільш реальний варіант розвитку подій. Відповідаючи на запитання, чи можливо реалізувати один із способів із звільнення політув'язнених, які запропонував Арсеній Яценюк, політолог відповів заперечно: «ні»

За словами Небоженка, декриміналізація статей 364 і 365 КК України, так само як і ініціатива амністії, яку озвучив Яценюк, не є панацеєю. На його думку, якщо цю ініціативу будуть проштовхувати для реалізації, то «донецькі» зроблять так, що під амністію потраплять перш за все вони при наступній зміні влади, а не Тимошенко. Вони не дурні хлопці, прекрасно розуміють, що колись настане народна відплата за те, що відбувається в цій країні».

Що стосується наступної ініціативи - звільнення політув’язнених через рішення Верховного суду, то це, на думку політолога, буде зробити ще складніше. «Дуже складні нині відносини між Конституційним і Верховним судами. Навіть близько Яценюк не зможе доторкнутися до цієї теми допоки він не стане президентом. З його слів є чіткий натяк на те, що, мовляв, давайте я стану президентом, зміню закон, і тоді звільнимо Тимошенко. Це якщо перекласти на нормальну політологічну мову те, про що Яценюк сказав на Форумі опозиції», - сказав Небоженко. 

Нагадаємо, Арсеній Яценюк запропонував чотири способи звільнення Тимошенко і Луценка. Серед них декриміналізація статей 364 і 365 КК України, прийняття закону Про амністію, рішенням верховного суду, і прийняттям акта президентом.

Як повідомлялось, 12 травня у Києві відбувся Форум об’єднаної опозиції, у якому взяли участь активісти партій "Народна Самооборона", Народного руху, партії "Реформи і порядок" та "За Україну!", які раніше оголосили про входження до об'єднаної опозиції.

На Форумі об’єднана опозиція оприлюднила програму спільних дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.