НОВИНИ

Українська влада розпочала підготовку до передачі ГТС у власність Росії

Українська влада вготує ґрунт для «здачі газової труби». Про це заявив голова парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, керівник фракції НУ-НС Микола Мартиненко.

«У парламенті з’явився урядовий законопроект, що дозволяє приватизацію нашої газотранспортної системи. Тому, очевидно, що мова про це йде на переговорах у Москві. Керівництво держави саме себе загнало у глухий кут. Зокрема, це було зроблено, так званими, Харківськими угодами. Ми перейшли у газових переговорах у політичну площину, але це не політичне питання – це питання двох господарюючих об’єктів. Якби ми таким чином поставили питання, ми б його вже вирішили», – наголосив Мартиненко.  

Як повідомлялось, експерти вважають, що повернення до застосування міжнародно-правового договору для врегулювання українсько-російських відносин у газовій сфері може бути зумовлене саме прагненням передати газовий ринок України (магістральні газопроводи, підземні газові сховища, внутрішні розподільчі мережі) під монопольний вплив «Газпрому» у форматі бліцкригу та в обхід українських законів.

13 грудня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що державний бюджет на 2012 рік буде прийнято із середньою прогнозною ціною на імпортний газ близько 400 доларів за 1 тис. куб. м.

«Бюджет насамперед повинен бути реалістичним... Це означає, що якщо нам доведеться платити 400 доларів за газ, значить ми будемо платити - у нас немає іншого виходу», - підкреслив Азаров.

 Нагадаємо, 12 грудня голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що «Газпром» і НАК «Нафтогаз Україна» до кінця грудня угоду щодо газу не підпишуть. «Новорічних подарунків не буде», - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.