НОВИНИ

Внутрішня політика Януковича віддаляє Україну від ЄС

Віктор Янукович, попри формальні жести в бік Євросоюзу, з перших місяців правління віддав перевагу діалогу та співпраці з Москвою. Про це йдеться звіті Фундації Шумана «Відносини України та ЄС: які зміни відбулися після виборів Віктора Януковича?»

На думку автора звіту доктора політології, викладача Паризького Інституту Східних мов Емманюель Армандон, що реальна зовнішня політика нинішньої української влади значно відрізняється від офіційного курсу, що проголошений Януковичем

«Відступ від демократичного стандарту, що ми спостерігаємо з того часу, як прийшов до влади Віктор Янукович, можуть серйозно зашкодити європейській інтеграції країни», - пояснює Армандон.

На її переконання, ініціативи нової влади в царині внутрішньої політики геть не відповідають очікуванням Брюсселю щодо вкорінення принципів прав людини, демократії та правових стандартів. Про це свідчить «скасування конституційної реформи в 2010 році, часті утиски свободи слова, дискримінація кримських татар та ромів, високий рівень корупції та зловживання під час місцевих виборів 2010 року, а також кримінальне переслідуваннях опозиціонерів».

«Що в зовнішній, що у внутрішній політиці дії керівника держави не видаються такими, що працюють на забезпечення стабільних взаємин ані з Брюсселем, ані з Москвою», - вважає політолог.

Вона нагадала, що подібна багатовекторна зовнішня політика та слабкість демократії за часів Леоніда Кучмии призвели до міжнародної ізоляції України.

Як повідомлялось, 26 вересня Рада ЄС схвалила рішення про підтримку намірів Європейської комісії завершити переговори з Україною щодо зони вільної торгівлі «найпізніше - до саміту Україна-ЄС».

Нагадаємо, Європейський парламент має намір розглянути рекомендації Європейській Раді, Європейській комісії, Європейській службі з іноземних справ щодо переговорів щодо угоди про асоціацію між Європейським Союзом й Україною у листопаді.

Читайте також:  Ініціативи української влади розчаровують Брюссель

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.