НОВИНИ

Всесвітній форум українців вимагає «негайно припинити політику деукраїнізації»

Основна відповідальність за збереження української національно-культурної ідентичності світового українства, у тому числі її материкової частини, лежить на українській державі. Про це йдеться в підсумковій заяві V Всесвітнього форуму українців, ухваленій за результатами дискусій.

Форум, який у неділю, 21 серпня, закінчив роботу в Києві, звернувся до найвищого керівництва України з вимогами «негайно припинити політику деукраїнізації, що її здійснюють Міністерство освіти та інші установи, які нехтують Конституцією, законодавчо ініціювати наповнення реальними повноваженнями Закону про статус закордонного українця, включно з можливістю бути обраним до Верховної Ради України».

Делегати Форуму запропонували спільно з українцями «материкової» України налагодити контроль над державними органами в Україні, які зобов’язані забезпечити дотримання законодавства щодо вживання в Україні державної мови та розширення українського інформаційного простору, мови і культури.

Нагадаємо, Форум розпочав роботу в п’ятницю, 19 серпня. Його учасники, понад 300 делегатів і гостей із різних країн, розглянули питання, пов’язані з налагодженням співпраці та координації між закордонними українськими організаціями та органами державної влади і громадськістю України, та висловили свої пропозиції до чинної влади у державі.

Учасники Форуму зустріли вигуками «Ганьба!», «Ганьба президенту Україну!» звернення глави держави Віктора Януковича до учасників зібрання, яке зачитував міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Заступник Народного Руху України Іван Крулько заявив, що зник відкритий лист правників до президента Віктора Януковича з вимогою припинити судовий процес над екс-прем’єром Юлією Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.