НОВИНИ

Тимошенко висунула Кірєєву ультиматум

Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко просить Печерський районний суд перенести засідання на 22 серпня для підготовки до її допиту. Відповідне клопотання надійшло в суд через канцелярію.

Тимошенко просить надати їй час для підготовки до дачі показань і підготовки спільної позиції із захисниками.

Разом з цим на підтримку цього клопотання екс-прем'єр заявила на засіданні, що поки суд не витребує для залучення до справи низку документів як докази, які, з її слів, підтверджують її невинність, вона не буде давати показання.

Зокрема, вона має на увазі аудит господарської діяльності Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», проведеного компанією Ernst&Young, а також договору між «Нафтогазом» і оператором газотранспортної системи компанією «Укртрансгаз» за 2008 і 2009 роки про закупівлю технічного газу.

Також, Тимошенко наполягає на допиті свідків від захисту і хоче давати показання лише після цього.

Нагадаємо, 17 серпня Юлія Тимошенко заявила, що не готова давати свідчення. Вона звернулася до суду із проханням зробити перерву в засіданні хоча б на 2 дні для того, щоб вона могла добре підготуватися. Суд відклав засідання до 18 серпня 14:00.

17 серпня Печерський суд Києва вирішив витребувати для залучення до матеріалів справи оригінали газових контрактів між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом" на поставку газу, які були укладені між 2002 і 2008 роками.

Суд також ухвалив витребувати лист генерального прокурора Віктора Пшонки голові Адміністрації Президента Сергію Льовочкіну, в якому, за словами Тимошенко, «викладена позиція, яка підтримує позицію захисту, тобто записано, що директиви прем’єр-міністра не можуть вважатися директивами Кабінету міністрів».

Водночас суд відмовився витребувати контракти між "Нафтогазом" і  "Укртрансгазом" про закупівлю технічного газу в 2008-2009 роках, необхідного для транзиту російського газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.