НОВИНИ

Суд відхилив усі клопотання Тимошенко і взявся допитувати Дубину

Суд відмовив екс-прем’єру Юлії Тимошенко у залученні народного депутата України Сергія Власенка як громадського захисника та цивільного відповідача Роджера Енока до судового процесу з розгляду її кримінальної справи щодо газових угод 2009 року, а також у своєму відводі.

«Враховуючи, що підсудна зловживає своїми правами, висловлює неповагу до суду, перешкоджає встановлювати істину, у задоволенні клопотання відмовити», - заявив Кірєєв.

Обидва клопотання суддя Родіон Крієєв розглянув на місці, без оголошення перерви у судовому засіданні та без переходу суду до нарадчої кімнати.

У мотиваційній частині щодо відводу головуючого Тимошенко вказувала, що суддя постійно "порушує" принцип змагальності у процесі, також не надає часу на ознайомлення з матеріалами.

У свою чергу Кірєєв вчергове розцінив клопотання Тимошенко як намагання затягнути справу."Враховуючи те, що такі заяви вже розв'язувались не раз, суд вважає за необхідне залишити клопотання без розгляду", - сказав він.

Під час обговорення клопотання Тимошенко про залучення Власенка як громадського захисника заявив, що після «малої судової реформи у 2001 році більше такого інституту, як «громадський захисник», немає, тому й немає підстав задовольняти відповідне клопотання Тимошенко.

У свою чергу екс-прем’єр заявила, що статті 272, 287, 289, 300 Кримінально-процесуального кодексу передбачають існування такого інституту та визначають функцію громадського захисника під час судового процесу.

Також суд відмовив Тимошенко у клопотанні про залучення до участі в процесі її представника, цивільного відповідача Роджера Енока (громадянин США).

Кірєєв пояснив таке рішення тим, що у відповідному клопотанні не наведено дані цієї людини.

Решта клопотань Тимошенко, зокрема про відкладення судового засідання, а також щодо видалення з зали співробітників міліції, будуть розглянуті після допиту свідків.

У даний час на допит викликаний екс-глава НАК "Нафтогаз Україна" Олег Дубина.

Нагадаємо, допит свідків у суді відбувається без адвокатів Тимошенко. 26 липня Тимошенко відмовилася від захисників Миколи Сірого та Олександра Плахотнюка,аргументувавши це тим, що суд не дав можливості належним чином ознайомитися з матеріалами справи.

28 липня Кірєєв відмовив Тимошенко в допуску трьох захисників - народного депутата Сергія Власенка та американських адвокатів Роджера Енока і Марка Фелдмана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.