НОВИНИ

Експерт: половина колишніх ув'язнених здійснюють злочини повторно

Майже половина людей, які відбували термін покарання у місцях позбавлення волі, здійснює злочин повторно після дострокового звільнення. По це у коментарі Тижню заявив представник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

«Загалом близько 55% людей, які звільнилися з місць позбавлення волі, складають рецидив злочинності. Це люди, які звільнилися достроково та ті, хто звільнився за застосуванням закону про амністію», - заявив Діденко.

«Це дуже велика цифра. У цивілізованих країнах вона складає набагато менше. Це дуже великий відсоток рецидива злочинності», - наголосив він.

Правозахисник зазначає, що в українському суспільстві взагалі немає ефективних механізмів для адаптування людей, які звільнилися з місць позбавлення волі.

«Крім того, суспільство не сприймає цих людей. І тавро раніше судимого лягає на людину на все життя», - додав Діденко.

За словами експерта, треба змінювати ставлення держави до людей, які відбувають покарання.

Основна філософія європейської моделі пенітенціарної служби, яку обрала Україна, поялгає у прагненні змінити ставлення людини, яка скоїла кримінальний злочин, до власне скоєння правопорушень.

«Щоб людина змінила своє ставлення до взагалі суспільства і виходила на свободу зі зміненими пріоритетами, зі зміненим своїм ставленням до скоєння злочинів», - пояснює Діденко.

А в Україні навпаки – «держава якраз руйнує свідомість цих людей». «Вони стають потенційними злочинцями через те, що потрапляють в це середовище і держава заохочує те, що ці люди вже не здатні виправитися. Я маю на увазі змінити своє ставлення до скоєння кримінальних злочинів», - зазначив Діденко.

Він наголошує, що необхідно змінювати філософію держави щодо як відбування покарань, так і обрання запобіжного заходу і застосування термінів покарання за злочини невеликої, середньої тяжкості.

Нагадаємо, 25 липня президент Віктор Янукович підписав закон про амністію, який передбачає звільнення близько 10 тисяч осіб.

Це стосується найбільш соціально незахищених засуджених, зокрема неповнолітніх, вагітних, літніх, інвалідів, який був прийнятий Верховною Радою з урахуванням зауважень і пропозицій президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.