НОВИНИ

Чорнобильці нагадають владі про «покращення життя» у День Незалежності

У День Незалежності України «чорнобильці» спільно з ветеранами мають намір провести акцію з вимогою скасувати рішення Кабінету міністрів про обмеження розмірів їхніх соціальних виплат. Про це повідомив президент всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андрєєв.

За його словами, планується, що близько 20 тис. учасників акції проведуть протестну акцію у вигляді ходи від станції метро «Університет» до вулиці Лютеранської та будівлі Адміністрації Президента, де відбудеться мітинг.

«Брати участь будуть також ветеранські організації, тобто ветерани війни, ветерани праці, військової служби, правоохоронних органів із усіх регіонів України. Найбільше учасників буде з Донбасу», - заявив Андрєєв.

За словами Андрєєва, подібні обмеження на виплати чорнобильцям і дітям війни вже намагалося ввести уряд під керівництвом екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко.

«Це вже робила Тимошенко в 2007 році. 28 грудня вона подібне зробила. І в травні 2008 року Конституційний Суд визнав такі дії неконституційними», - нагадав Андрєєв.

Як повідомлялось, 14 червня парламентська більшість прийняла правки до закону про державний бюджет, що дозволяють Кабінету міністрів встановлювати порядок і розміри виплат для чорнобильців, військовослужбовців, надбавки до пенсії для дітей війни, виходячи з можливостей бюджету, а не грунтуючись на чинному законодавстві.

Пізніше уряд зменшив пенсії інвалідам-учасникам ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та дітей війни на 240-480 грн і 141 грн відповідно. Постанову №745 від 6 липня Кабмін оприлюднив у суботу, 23 липня.

Нагадаємо, 8 липня Адміністрацію президента пікетували ліквідатори аварії на ЧАЕС, інваліди війни, бійці 731 окремого батальйону спеціального захисту з вимогою захисту своїх соціальних прав.

Раніше повідомлялося, що Кабмін має намір скасувати соціальні виплати для дітей війни, чорнобильців та військовослужбовців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.