НОВИНИ

Грузинські фотографи вийшли на волю із умовними термінами

Грузинський суд розглянув клопотання прокуратури стосовно чотирьох фотографів, які були затримані за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії. Всі четверо фотографів отримали умовне покарання.

Суд затвердив процесуальну угоду, в результаті якої всі обвинувачені були звільнені з-під варти після винесення судом умовного вироку.

Відповідно до заяви прокуратури, обвинувачувані надали особливо важливу для державної безпеки інформацію, і рішення було прийнято на підставі вивчення та аналізу доказів. Як раніше заявив прокурор, фотографи "нині не становлять ніякої загрози для Грузії".

"Підставою для рішення стали особливі обставини співпраці обвинувачених зі слідством, - йдеться в заяві. - Зокрема, обвинувачені у присутності адвокатів не тільки визнали себе винними, але й вчасно представили департаменту контррозвідки міністерства внутрішніх справ важливу детальну інформацію".

За рішенням суду, кореспондент ЕРА Зураб Курцікідзе був засуджений до двох років умовно з трьома роками випробувального терміну.

Для Гіоргія Абдаладзе, фотокореспондента "Аліа-Холдинг", який також співпрацював з МЗС Грузії, і особистого фотографа грузинського президента Іраклія Геденідзе суд обрав три роки умовно з чотирирічним випробувальним терміном.

Дружина Іраклія, Натія Геденідзе, яка також була затримана в ніч на 7 липня, але звільнена пізніше під заставу, отримала шестимісячне умовне покарання і півтора роки випробувального терміну.

Згідно з даними прокуратури, їх вина підтверджується документами, що містять державну таємницю, які були знайдені під час обшуку обвинувачених, а також частими контактами по телефону зі співробітниками ГРУ РФ.

У Іраклія Геденідзе, зокрема, була виявлена ​​інформація про офіційний візит президента Естонії до Грузії і заходи, проведені з метою його безпеки. Також в особистого фотографа президента Саакашвілі був виявлений список прибиральників президентської адміністрації і повний список робітників ТОВ "Державне забезпечення".

У Абдаладзе слідство виявило записи офіційних стенограм зустрічей міністра закордонних справ Азербайджану з президентом, прем'єр-міністром і міністром закордонних справ Грузії, а також списки громадян Грузії, які працюють в ООН, ОБСЄ та ЄС.  Копії цих документів, за заявою слідства, зберігалися у Зураба Курцікідзе.

За заявою прокуратури, у фотографів були виявлені також схеми президентської резиденції та інших важливих об'єктів, які не публікувалися з міркувань державної безпеки.

Вина фотографів, за даними звинувачення, підтверджується також їхніми зізнаннями. Всі четверо дали свідчення слідству.

Втім, деякі адвокати, які надалі відмовилися представляти інтереси підзахисних - або за власним бажанням, або за бажанням фотографів - Зураб Курцікідзе та Іраклій Абдаладзе дали свідчення під тиском.

Нагадаємо, 9 липня суд у Грузії засудив трьох із чотирьох підозрюваних у шпигунстві фоторепортерів до попереднього двомісячного ув’язнення.

7 липня 4 фотографів було затримано в Грузії за підозрою в передачі секретної інформації іноземним організаціям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.