НОВИНИ

Платформа Ради Європи розгляне спроби суддів ОАСК отримати доступ до телефону Моторевської

Тепер уряд України повинен офіційно відреагувати на цю заяву.

На Платформі Ради Європи із захисту журналістики та безпеки журналістів зареєстрували повідомлення Міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» про справу щодо суддів Окружного адміністративного суду Києва, які намагались отримати доступ до телефону журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. Про це повідомляється на сайті платформи.

 

Повідомлення зареєстровано в категорії «інші дії, що мають жахливі наслідки для свободи ЗМІ», рівень загрози – другий, а джерелом погроз названо державу. Також вказується, що наразі немає реакції держави. Тепер уряд України повинен офіційно відреагувати на цю заяву.

 

«Національне антикорупційне бюро (НАБУ) опублікувало матеріали, які підтверджують, що судді Окружного адміністративного суду Києва намагалися протизаконно отримати доступ до телефону журналістки "Слідство.info" Євгенії Моторевської. Голова суду Павло Вовк та його заступник Євгеній Аблов намагалися встановити контакти журналіста після того, як вона опублікувала сюжет про святкування дня народження Аблова в київському ресторані VaBene 13 квітня 2019 року. Як свідчать записи, Аблов та Вовк намагалися отримати інформацію про людей, з якими Моторевська розмовляла 13 квітня та днями раніше, використовуючи протизаконні методи та без відповідного рішення суду», — йдеться в описі справи.

 

Додамо, що 28липня Медіарух‌ ‌закликав правоохоронців розслідувати ‌спроби‌ ‌суддів‌ ‌Окружного апеляційного суду Києва (ОАСК) ‌‌отримати‌ ‌доступ‌ ‌до‌ ‌телефону‌ ‌журналістки‌ «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської, використовуючи, з високою ймовірністю, протиправні методи здобуття такої інформації, без відповідного рішення суду.

 

Нагадаємо, 21 липня Національне антикорупційне бюро викликало на допити 10 підозрюваних осіб в рамках кримінального провадження, по якому 17 липня в Окружному адміністративному суді Києва працівники бюро проводили обшуки.

 

На оприлюднених НАБУ записах фігуранти справи обговорюють можливість дістати доступ до телефону журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги