НОВИНИ

Біофізик: В Україні тестують три препарати для лікування коронавірусу, які потрапляють під категорію ліків із недоведеною ефективністю

Це, зокрема «Аміксин», який ніде у світі, крім України, Росії та пострадянських країн Середньої Азії, не має статусу лікарського препарату.

За офіційними повідомленнями МОЗ України, сьогодні у країні тестують чотири препарати для лікування коронавірусної інфекції COVID-19, і три з них потрапляють під категорію ліків із недоведеною ефективністю. Про це йдеться в коментарі Тижню біофізика, доктора фізико-математичних наук Семена Єсилевського до матеріалу Олега Феї «Сумнівна дія».

 

«У США 50 років тому винайшли «Аміксин», але ніде у світі, крім України, Росії та пострадянських країн Середньої Азії, він не має статусу лікарського препарату. «Біовен» — українська розробка, та це не зовсім ліки. Це просто неспецифічні антитіла, які виробляються з плазми донорської крові. Його можна застосовувати при імунодефіциті, але незрозуміло, до чого тут коронавірусна інфекція, бо антитіл до нього в складі препарату немає», — сказав він. 

 

За словами Єсилевського, з «Амізоном» ситуація така, що є аж одне дослідження в PubMed (база наукових медичних статей. — Ред.), проведене in vitro (в пробірці. — Ред.) та опубліковане за участю людей, яких спонсорував виробник, компанія «Фармак». Але принаймні «Фармак» заявила, що проводитиме плацебоконтрольоване дослідження. Якщо все виконають правильно, то з’явиться об’єктивна інформація: працює чи не працює.

 

Також біофізик розповів про «Корвітин», який в Україні широко використовують у кардіології, і який входить до протоколу лікування пацієнтів із серцевою недостатністю, порушеннями коронарного кровообігу.

 

«Його інструкція справляє враження, що це ґрунтовно досліджений препарат. Водночас якщо ви захочете знайти, де це все опубліковано, то не знайдете нічого, крім посилань на російські й українські джерела. Я не бачив жодної нормальної роботи в PubMed про «Корвітин», де було б доведено його ефективність на людях. У світі цього препарату не знають. І знову ж таки — де кардіологія, а де коронавірусна інфекція?» , — розповів Єсилевського.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.