НОВИНИ

Стало відомо, хто частіше помирає від COVID-19 в Україні

Станом на 10:00, 6 квітня, зафіксували 38 летальних випадків.

Серед усіх померлих від ускладнень, викликаних COVID-19, переважають жінки, а частка осіб віком від 50 років складає 87%. Про це 6 квітня повідомляє Центр громадського здоров’я України у Facebook.

 

Зазначають, що станом на 10:00, 6 квітня, зафіксували 38 летальних випадків від COVID-19 в Україні.

 

У центрі пояснюють, що Із 1319 підтверджених випадків захворювання 95 — серед дітей. На амбулаторному лікуванні 597 осіб, з них 61 дитина. Особи віком від 30 до 69 років становлять 74% від усіх підтверджених випадків COVID-19.

Також зазначають, що найбільше померлих жінок у віковій групі 50-59, а чоловіків – 60-69 років.

 

Додають, що більшість померлих мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, легень та ожиріння. 

Загалом частка хвороб складала (одна або кілька):

74% — серцево-судинні захворювання;

40% — цукровий діабет;

7,5% — новоутворення;

7,5% — захворювання нирок;

11% — захворювання легень;

4% — ожиріння;

26% — поєднані захворювання.

 

“Усі 38 пацієнтів були госпіталізовані. Також усі люди, що померли від ускладнень, викликаних COVID-19, мали позитивний результат лабораторного дослідження на збудник цієї хвороби”, —  пишуть у повідомленні.

 

Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.