НОВИНИ

Влада Туркменістану зоборонила слово "коронавірус"

Туркменістан займає останнє місце в рейтингу Всесвітньої свободи преси RSF за 2019 рік.

Влада Туркменістану заборонила засобам масової інформації та Міністерству охорони здоров’я використовувати слово "коронавірус". Про це повідомили в Міжнародній правозахисній організації "Репортери без кордонів"

 

Окрім того, цивільна поліція може затримати людей, які носять медичні маски або говорять про коронавірус на вулиці.

 

Як зазначають у публікації, Туркменістан займає останнє місце в рейтингу Всесвітньої свободи преси RSF за 2019 рік. Країна є однією з найбільш закритих у світі. Уряд держави контролює всі вітчизняні ЗМІ та продовжує посилювати переслідування тих, хто передає інформацію медіа, які працюють з-за кордону.  

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.