НОВИНИ

Андрій Клименко: Україна може в 2020 році намагатися створити морський кордон в Азовському морі

Усе українське узбережжя в обох морях є десантно небезпечними ділянками.

Україна може в 2020 році намагатися створити морський кордон в Азовському морі, щоб запобігти можливій висадці російського десанту або диверсійних груп на українських морських узбережжях. Про це на сторінках спільного проекту The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2020» пише керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко.

 

«Особливість десантної операції в тому, що неможливо вгадати, куди саме вдарить десант. Усе українське узбережжя в обох морях є десантно небезпечними ділянками. Чим Україна може відповідати на морі? Доки не вдасться відчутно посилити ВМС України, тобто найближчі три–чотири роки, українська влада може тільки аргументовано просити НАТО, щоб у Чорному морі постійно чергували їхні військові кораблі. Як це було в 2014 році. З березня 2014 протягом майже 90% днів до кінця року в Чорному морі патрулювали кораблі НАТО. Саме завдяки цьому, на наш погляд, 2 травня 2014 в Україні не з’явилося «Одеської народної республіки», – пояснив він.

 

Клименко вважає, що для запобігання цьому Україна може в 2020 році намагатися створити морський кордон в Азовському морі. Тобто інформувати світ про те, що договір від 2003 року щодо спільного використання Азовського моря не діє, і тому там, згідно з Конвенцією ООН із морського права, може бути в односторонньому порядку оголошені українські територіальні води й забезпечуватиметься охорона цього кордону всіма морськими й береговими військовими засобами.

 

Окрім морського кордону, зауважує він, у 2020 році зросте потреба в асиметричних санкціях проти Росії.

 

«Висока вірогідність, що проти портів РФ на Чорному й Азовському морях будуть введені міжнародні економічні обмеження за те, що з них здійснюються перевезення до окупованого Криму (так званий «оновлений кримський пакет» замість або на додачу до «азовського»). Це може стати ефективним фактором стримування РФ у її намірах окупації Чорного моря», – прогнозує Клименко. 

 

 Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.