НОВИНИ

Тейлор окреслив терміни, коли Україна може домовитися з РФ про передачу кордону під контроль міжнародних сил

За його словами, питання кордону залишається головним для України та Росії.

Україна може домовитися з Росією про виведення військ РФ з Донбасу і передачу кордону під контроль міжнародних сил протягом одного-двох років. Про це 26 грудня у спілкуванні з українськими журналістами розповів тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

 

За його словами, для України і Росії головним залишається питання кордону.

 

"Думаю, українці можуть прийти до угоди з росіянами, щоб росіяни пішли з Донбасу за рік-два. Але на яких умовах росіяни підуть - це питання. Важкий і для України, і для Росії питання - це питання контролю кордону. Можливий якийсь компромісний варіант. Росія може передати кордон не українському урядові, але якимось міжнародним силам. Це могла б бути розширена місія ОБСЄ, або сили ООН, які б взяли контроль над кордоном і забезпечили безпеку (на території ОРДЛО, - ред.), щоб пройшли вибори. Вибори не можуть пройти, поки росіяни знаходяться там, і поки межа знаходиться під контролем росіян", - сказав Тейлор.

 

За словами американського дипломата, президент Володимир Зеленський розуміє всі ризики, пов'язані з процесом мирного врегулювання і готовий на них йти, щоб домогтися того, чого хочуть українці - припинення війни». В якості прикладу Тейлор привів відбулося раніше розведення сил на трьох ділянках лінії зіткнення, яке, на його думку, значною мірою було одностороннім.

 

"Зеленський розуміє, що йому потрібно: щоб росіяни пішли з Донбасу, а в кінцевому рахунку і з Криму", - сказав Тейлор і додав, що український президент розуміє, що є червоні лінії, які не можна переходити.

 

"Думаю, Путін хотів би позбутися від хворобливих санкцій, а це можна зробити, якщо знайти якийсь варіант для нього, щоб піти з Донбасу, зберігши обличчя", - сказав американський дипломат.

 

Тейлор зазначив, що більшість жителів непідконтрольних територій хотіли б повернутися в Україну і повернутися до "нормального життя".

 

Нагадаємо, Тейлор висловив сумнів щодо того, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков особисто переконаний у провині тих, кому висунули офіційні звинувачення у вбивстві журналіста Павла Шеремета. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.