НОВИНИ

США розробляють стратегію інформаційної війни проти Москви, якщо вона втрутиться у вибори 2020 року – WP

Заходи Вашингтона оминуть російського президента Владіміра Путіна, оскільки це буде вважатися «занадто провокаційним».

США розробляють стратегію інформаційної війни проти російських чиновників та олігархів, якщо Москва спробує втрутитися в американські вибори 2020 року.

 

Про це в четвер, 26 грудня, повідомила «Європейська правда», цитуючи The Washington Post. Своєю чергою, видання посилається на нинішніх та колишніх чиновників, які говорили на умовах анонімності.

 

Мова йде про вище керівництво і російську еліту, ймовірно, деяких олігархів. За даними джерел, США готові будуть розкрити їхні конфіденційні особисті дані, якщо втручання не припиниться. Зауважується, що з великою імовірністю це не стосуватиметься російського президента Владіміра Путіна, оскільки це буде вважатися «занадто провокаційним».

 

Інша можлива стратегія пов'язана з дезінформацією, спрямованою на використання суперництва всередині російського уряду і владних еліт.

 

Будь-яка операція буде розглядатися іншими установами, зокрема Держдепартаментом і Центральним розвідувальним управлінням, і потребуватиме схвалення міністра оборони.

 

Як зазначається, у 2016 році помічники у Раді національної безпеки в адміністрації президента Барака Обами вже розробили кіберкроки проти Росії, аналогічні тим, які зараз розглядаються кіберкомандуванням, але «ніхто не відчував до цього апетиту».

 

Нагадаємо, за даними розвідки, Росія втручалася в американські вибори 2016 року. Два роки щодо обставин приписуваного Росії втручання в хід виборів вів екс-спецпрокурор США Роберт Мюллер. Росія це втручання заперечує.

 

11 грудня американський президент Дональд Трамп застеріг голову російського Міністерства закордонних справ Сєргєя Лаврова від спроб Росії втручатися у вибори-2020.

 

Водночас, за даними ЗМІ, Трамп із першого дня на посаді переймався ідеєю, нібито у вибори втручалася Україна. Як повідомлялося, цю ідею йому міг «підкинути» Путін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.