НОВИНИ

Зняття недоторканності з нардепів. Transparency International закликала повернути закон на доопрацювання

Як наголошується, комітет Ради вніс низку поправок у документ перед другим читанням, які фактично нівелюють ініціативу президента.

Антикорупційна організація Transparency International Ukraine закликала народних депутатів повернути на повторне друге читання законопроект № 2237 про скасування депутатської недоторканності. Про це у вівторок, 17 грудня, повідомила прес-служба організації.

 

 

Як наголошується, 16 грудня парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності вніс низку поправок у документ перед другим читанням, які фактично нівелюють ініціативу президента. 

 

"Зокрема, законопроект не передбачає, хто і як розглядатиме клопотання про здійснення негласних слідчих (розшукових) дій. Це положення унеможливлює застосування НСРД до народних депутатів України", - йдеться у повідомленні.

 

Окрім того, підкреслюють в Transparency International, комітет запропонував положення, що такі клопотання, окрім застосування НСРД і обшуку, суд повинен розглядати за обов’язкової участі народного депутата. Тобто сторона захисту отримає можливість для процесуальних диверсій. Також важливо, що суд може розглядати клопотання, окрім негласних слідчих дій, без депутата лише, якщо той не з’явився без поважної причини. А суддя здебільшого визначає “поважність” за своїм внутрішнім переконанням. 

 

Також раніше комітет вирішив, що лише Генпрокурор (або його в.о.) матиме право реєструвати кримінальне провадження щодо народного депутата. Запропонована модель не буде працювати ефективно.

 

"Transparency International Ukraine закликає парламентарів повернути цей законопроєкт на повторне друге читання та виправити ці недоліки. Необхідно, аби з’явився ефективний процесуальний механізм притягнення до відповідальності народних депутатів. Наразі його немає", - зазначається в заяві.

 

Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)", тим самим обмеживши недоторканність депутатів з 1 січня 2020 року.

 

У вівторок, 17 грудня, парламент планує розглянути питання остаточного скасування недоторканності народних депутатів. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.