НОВИНИ

Раді рекомендують ухвалити доопрацьований законопроект про «Пласт»

Відтепер закон стосується як пластових, так і скаутських громадських об’єднань.

Комітет з питань молоді і спорту рекомендував парламенту ухвалити законопроект №0976 про держпідтримку організації «Пласт» з пропозиціями президента Володимира Зеленського. Про це у вівторок, 5 листопада, повідомило інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

 

Зокрема, у ході доопрацювання була змінена назва закону на «більш об’єднуючу» - «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху». Були вилучені норми, що суперечать законодавству та порушують принцип рівності громадських організацій. Відтепер закон стосується як пластових, так і скаутських громадських об’єднань.

 

Зокрема, у статті 1 додані визначення скаутського руху, пластового та скаутського методу, пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми, пластових, скаутських громадських об’єднань.

 

Законом визначено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають матеріальну, фінансову, інформаційну, консультаційну підтримку діяльності пластових, скаутських громадських об’єднань. При затвердженні державного та місцевих бюджетів можуть передбачатися видатки на підтримку програм, проектів, спрямованих на досягнення пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми у межах повноважень, визначених законом.

 

Нагадаємо, 4 вересня 2019 року Зеленський наклав вето на законопроект №0976 «Про державне визнання і підтримку Пласту - Національної скаутської організації України". Зеленський назвав причиною ветування закону невідповідність його положень Конституції.

 

3 жовтня Рада відправила законопроект на доопрацювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.