НОВИНИ

РФ значно збільшила затримки українських суден у Керченській протоці – моніторинг

Кораблі проходять не за традиційною чергою, а окремими караванами.

У серпні-вересні Росія збільшила затримки українських суден у Керченській протоці. Про це у четвер, 17 жовтня, повідомив керівник моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко у Facebook за результатами стратегічного моніторингу.

 

Як зазначається, тривалість штучного утримування перед Керченською протокою суден, що прямують до портів Маріуполя та Бердянська, зросла – «на вході» до Азовського моря в 2,4 рази, а на «виході» з Азовського моря – в 3,2 рази.

 

 

 

Крім того, упродовж літа-початку осені 2019 року (на відміну від російських або інших суден, що йдуть до/з азовських портів РФ) «маріупольські» та «бердянські» судна проходять Керченську протоку не за традиційною чергою, а окремими караванами, що формуються раз на кілька днів.

 

«Ситуація зі штучним утримуванням перед Керченською протокою «маріупольських» та «бердянських» суден повернулася до показників вересня-жовтня 2018 року», - резюмував Клименко.

 

Як відомо, Москва вважає, що Керченська протока є внутрішніми водами Росії, хоча відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, ця протока використовується для міжнародного судноплавства.

 

Від весни 2018 року російські прикордонники почали проводити постійні перевірки майже всіх суден в Азовському морі, які йшли в порти Бердянська та Маріуполя.

 

Як заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у Гаазі, Росія зупиняла судна за кілька миль від українських портів. У листі України до Арбітражного Трибуналу від 27 листопада 2018 року було зафіксовано, що Росія незаконно зупинила принаймні 150 кораблів, що прямували до українських портів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.