НОВИНИ

Витрати України на армію та безпеку залишаться такими ж після завершення війни – Данилюк

Зараз Україна витрачає 5,4% ВВП на оборону та безпеку.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Данилюк заявив, що витрати на безпеку й оборону не зменшаться після завершення війни. Про це він повідомив в інтерв'ю іспанській газеті El Pais, текст якого розміщено на сайті РНБО України.

 

За словами секретаря РНБО, Україна повинна створити потужну армію, повністю переоснастити та модернізувати її, а також реформувати ключові органи сектору безпеки і оборони.

 

“Навіть після закінчення війни ми не витрачатимемо менше на армію та безпеку", - заявив Данилюк.

 

Також секретар РНБО зазначив, що війна забирає багато коштів з бюджету України.

 

“Ми витрачаємо 5,4% нашого ВВП на оборону та безпеку, виплачуємо пенсії, зокрема, тим, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, а також внутрішньо переміщеним особам, яких зараз понад 1,3 мільйони осіб”, - пояснив він.  

 

Данилюк підкреслив, що внаслідок війни Україна скоротила торгівлю з Росією, яка у свою чергу перешкоджає торгівельним відносинам з іншими пострадянським країнами, такими як Казахстан.

 

“Українські компанії знаходять нові альтернативні ринки у Європі, таким чином, втрати з одного боку перетворюються на досягнення з іншого”, -  додав він.

 

Як повідомлялося, 6 вересня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що на Донбасі за понад п’ять років збройного конфлікту загинули 14 тисяч людей. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.