НОВИНИ

Славенка Дракуліч та Оксана Забужко відкриють Конгрес культури «Перехід 1989» у Львові

Конгрес буде присвячений аналізу культурного досвіду України та Європи за останні 30 років і напрацюванню рекомендацій для культурної сфери України.

Уже відома програма Конгресу культури «Перехід 1989», який відбудеться у Львові 11-13 жовтня, триває реєстрація на участь. І саме час оголосити імена людей, які виголосять інспіраційні промови на відкритті. Це відомі письменниці Славенка Дракуліч та Оксана Забужко.

 

 

 

Обидві авторки візьмуть участь у відкритті Конгресу, що відбудеться 11 жовтня в старому терміналі Львівського аеропорту, де й проходитиме захід. Одна з найвпливовіших письменниць сучасної Європи, хорватська авторка Славенка Дракуліч виступить із темою «Кому нині потрібна культура? Політика, культура й ідентичність в епоху віртуальної реальності». А Оксана Забужко, одна з ключових постатей сучасної української літератури, запропонує тему «Навіщо культура: трагедія сучасної Європи, або до 35-ліття одного есея».

 

 

Тексти обох авторок перекладені багатьма мовами. Обоє тією чи іншою мірою торкаються тем (пост)колоніального досвіду і трансформацій, передовсім у своїх країнах. Серед текстів Славенки Дракуліч українською перекладені «Як ми пережили комунізм і навіть сміялись» (Yakaboo Publishing) та збірка репортажів «Вони б і мухи не скривдили» («Комора», обидві книжки переклала Роксолана Свято). Загалом у фокусі цієї авторки такі питання, як політика та ідеології посткомуністичних країн, воєнні злочини, націоналізм, питання фемінізму, ін. Їй також належить художня проза, статті виходять у провідних виданнях світу.

 

 

Нагадаємо, Конгрес Культури збере у Львові понад 200 учасників — представників сфери культури — і буде присвячений аналізу культурного досвіду України та Європи за останні 30 років і напрацюванню рекомендацій для культурної сфери України. Конгрес культури «Перехід 1989» матиме дискусійну та мистецьку програми.

 

Діятиме три тематичні блоки — МУРИ. МІРИ. НАМІРИ. Участь у дискусіях візьмуть представники України, Польщі, Естонії, Німеччини, Боснії та Герцеговини, Бельгії Канади, Ізраїля. Більше — у програмі. А тут можна заповнити заявку на участь: кожен актор культурної сфери — носій унікального досвіду та знань, тож консолідація середовища — найдієвіший інструмент для творення змін.

 

У мистецькій програмі Конгресу: триєнале сучасного мистецтва «Український Зріз» (вперше в Україні), проект «Обабіч», концерт гурту «Жадан і Собаки».

 

Організатори Конгресу культури: ГО «Вірменська 35», КУ «Інститут стратегії культури», Львівська міська рада, проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

 

За новинами Конгресу стежте на фейсбук-сторінці Конгрес культури / Culture Congress і на сайті Конгресу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.