НОВИНИ

Рада затвердила керівництво парламентських комітетів

За ухвалення відповідного рішення проголосували 299 народних депутатів.

Верховна Рада України 9-го скликання у четвер обрала голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, а також членів 23 профільних комітетів, які працюватимуть у парламенті.

 

За ухвалення відповідного рішення проголосували 299 народних депутатів на першому засіданні першої сесії парламенту нового скликання 29 серпня.

 

Згідно з чинним законодавством, комітет Верховної Ради — це орган парламенту, основна функція якого полягає у законотворчій роботі. Комітети відповідають за розробку законопроектів, доопрацьовують їх за дорученням ВР і надають висновки та рекомендації до них. Законопроект виноситься на розгляд і подальше голосування в залі засідань парламенту лише за погодженням профільного комітету.

 

Окрім того, комітет здійснює організаційну та контрольну функцію, зокрема слідкуючи за виконанням бюджету в межах своєї компетенції. Кожна депутатська фракція Ради має свою квоту на представництво у комітетах, яка залежить від кількісного складу фракцій. Разом з тим кожен із представників керівного складу комітету мають представляти різні політичні сили.

 

Нагадаємо, Верховна Рада України увечері 29 серпня підтримала кандидатури на посади членів нового Кабінету міністрів України, запропоновані новопризначеним прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком від імені парламентської коаліції (фракція "Слуга народу"). За таке рішення проголосував 281 нардеп.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги