НОВИНИ

Двом особам повідомлено про підозру за сприяння РФ у підготовці дітей до бойових дій - ГПУ

Повідомлено про підозру керівникам так званих військово-патріотичних клубів "Спартанці" та "Амазонки", громадського військово-патріотичного руху "Молода гвардія".

Генеральною прокуратурою України повідомлено про підозру двом особам, які сприяли Російській Федерації в підготовці дітей до бойових дій. Про це повідомляє пресс-служба ГПУ.

 

Зокрема, в ході досудового розслідування прокурори у кримінальному провадженні повідомлено про підозру керівникам так званих військово-патріотичних клубів "Спартанці" та "Амазонки", громадського військово-патріотичного руху "Молода гвардія". Їх підозрюють у здійсненні організаційного та іншого сприяння діяльності терористичної організації, створення не передбачених законами України воєнізованих формувань і участь в їх діяльності.

 

"Встановлено, що вказані особи, які є активними учасниками та прихильниками терористичної організації "ДНР", підтримують і пропагують російську неоімперську геополітичну доктрину "Русский мир", а також ідеї від'єднання Донецької області від України і проголошення на її території незалежної держави", - йдеться в повідомленні.

 

Крім того, наголошується, що підозрювані навмисне за погодженням з керівниками терористичної організації "ДНР" і не встановленим в даний час представниками влади Російської Федерації і Збройних сил РФ, створили так звані військово-патріотичні клуби "Спартанці" та "Амазонки", громадська військово-патріотичний рух "Молода гвардія".

 

"До основних завдань таких об'єднань належать вербування і залучення малолітніх і неповнолітніх осіб до участі у протиправній діяльності терористичної діяльності "ДНР" під виглядом військово-патріотичного навчання і виступів на різних військово-спортивних заходах", - йдеться в повідомленні.

 

До того ж підозрювані віддавали накази про здійснення формування системи ідеологічної обробки дітей, з числа мешканців Донецької області. Вони вербували дітей і підлітків у віці від 5 до 18 років для підготовки шляхом навчання поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибухонебезпечними речовинами з обов'язковим носіння військової форми до участі у військових діях і терористичної діяльності проти сил АТО і ОНС.

 

Зазначається, що досудове розслідування триває, вживаються заходи щодо розшуку та затримання підозрюваних.

 

Нагадаємо, що 2 серпня ГПУ повідомила про підозру двом суддям Окружного адмінсуду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.