НОВИНИ

Сім країн Заходу закликали Москву вивести війська з Грузії

Посли Бельгії, Естонії, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та США виступили із заявою на підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

Сполучені Штати Америки та шість європейських країн у четвер, 8 серпня, в день відзначення річниці російсько-грузинської війни, закликали Москву виконати угоди 2008 року про відведення своїх збройних сил на позиції, де вони перебували до початку бойових дій. Про це повідомляє агентство AP.

 

Зокрема, після закритих консультацій в Раді Безпеки ООН посли Бельгії, Естонії, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та США виступили із заявою на підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

 

До того ж шість країн заявили, що вони вкрай стурбовані поглибленням відносин Росії в сфері безпеки з Абхазією та Південною Осетією, а також "активізацією так званого процесу бордеризації" (незаконного визначення кордонів – Ред.).

 

Своєю чергою, вони знову закликали РФ виконати угоди від 12 серпня і 8 вересня 2008 року, які включають "зобов'язання щодо забезпечення виведення збройних сил на позиції, які вони займали до початку бойових дій, і створення міжнародного механізму безпеки".

 

Також заступник посла Росії в ООН Дмітрій Полянський пізніше заявив журналістам, що "ми розглядаємо цю трагічну подію як частину історії".

 

Разом з тим, за словами Полянського, Грузія заплатила "велику ціну за цю трагічну помилку" Саакашвілі, "і ми бачимо, що єдиний спосіб зробити відносини на Кавказі процвітаючими та послабити всю напруженість зараз — це діалог між Грузією і двома незалежними державами".

 

Нагадаємо, що 8 серпня США закликали Росію вивести своїх військових з України, щоб покласти край конфлікту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.