НОВИНИ

Британія закликала переглянути рішення щодо повернення Росії в ПАРЄ

У заяві, зокрема, зазначається, що РФ не має наміру виконувати свої зобов'язання і підкорятися стандартам асамблеї.

Британська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликала переглянути повернення в організацію Російської Федерації у зв’язку з масовими затриманнями мирних демонстрантів на протестних акціях у Москві. Текст заяви опублікував постійний представник Великої Британії в ПАРЄ Крістофер Івон.

 

У заяві, зокрема, зазначається, що Росія не має наміру виконувати свої зобов'язання і підкорятися стандартам асамблеї. Велика Британія також звинуватила російську владу в порушенні Конвенції про права людини.

 

Британська делегація висловила надію, що ПАРЄ розгляне рішення про повернення Росії до роботи в організації на сесії у вересні.

 

Нагадаємо, Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд та президент ПАРЄ Ліліан Морі-Паск'є висловили занепокоєння щодо недопуску опозиційних кандидатів до виборів у Московську міську думу та непропорційного застосування сили поліцією проти учасників мирного протесту 27 липня. Також побиття активістів засудило Міністерство закордонних справ України.

 

Як повідомлялося, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

 

До демаршу в ПАРЄ через рішення щодо РФ приєдналася Британія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.