НОВИНИ

Посол хизується, що українську мову викладають аж у 10 зі 2500 російських вишів

У Росії майже у десяти вищих навчальних закладах викладається українська мова. Про це Надзвичайний і Повноважний Посол України у РФ Володимир Єльченко сказав на прийомі у посольстві України в РФ, присвяченому Дням слов`янської писемності і культури.

«Викладання української мови і літератури ведеться у багатьох російських вишах, а саме: у Московському державному університеті ім. М.Ломоносова, Московському державному лінгвістичному університеті; Російському державному лінгвістичному університеті; Санкт-Петербурзькому державному університеті; Саратовському державному університеті ім. М.Чернишевського, Воронезькому державному університеті й інших», - сказав Єльченко.

Він підкреслив, що на сьогодні багатовіковий історичний розвиток української культури викликає великий інтерес і достатньо широко представлений у Росії.

«Географія» україністики не обмежується Москвою, а розповсюджується по всій території Росії», - сказав Єльченко.

Зокрема, через історичні події Башкортостан займає особливе місце на карті української діаспори, і Уфимський філіал Московського державного гуманітарного університету ім. М.Шолохова став одним із вишів Росії, де ведеться навчання українською мовою, готуються кваліфіковані кадри для викладання української мови і літератури в освітніх установах Башкортостана.

Довідка Тижня. За даними Офіційного інформаційного порталу єдиного державного екзамену у Росії нині проводять навчання за різними спеціальностями 2597 вищих навчальних закладів та їх філій. Тобто 10 вишів складають приблизно 0,38% від загальної кількості вишів у РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.