НОВИНИ

Держсекретар США звинуватив Росію у "смерті" ракетного договору

Майк Помпео заявив, що відповідальність за припинення ДРСМД несе Москва.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що відповідальність за припинення Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності несе Росія. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"2 лютого 2019 року США дали Росії шість місяців на те, щоб повернутися до дотримання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Росія відмовилася, так що договір припиняє дію сьогодні. США не можуть бути учасником договору, коли інші його порушують. Росія несе повну відповідальність за це ", - наголосив дипломат.

 

 

 

 

Нагадаємо, 2 серпня США офіційно виходять з ДРСМД  для розробки власних нових боєголовок після того, як росіяни відмовилися знищувати свої нові ракети, які, за словами НАТО  порушують пакт.

 

3 липня президент Росії Владімір Путін підписав закон про зупинку Росією дії Договору про ракети середньої та малої дальності. 

 

Раніше  Путін підписав указ про призупинення виконання ДРСМД.

 

2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень ДРСМД, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням ДРСМД є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.