НОВИНИ

Санкції повинні допомогти Росії повернутися на шлях демократії – євродепутат

Андрюс Кубілюс заявив, що майбутнє Європи залежить від того, коли і як РФ стане демократичною.

Представник політичної групи Європейська народна партія, литовський євродепутат Андрюс Кубілюс заявив, що від того, коли і як Росія стане на шлях демократії, залежить майбутнє всієї Європи.  

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час пленарного засідання Європарламенту.

 

На його думку, ЄС має посилити санкції проти РФ, від "свавілля якого потерпають і самі росіяни".

 

"Майбутнє всього європейського континенту буде великою мірою залежати від того, коли і як Росія повернеться до статусу демократичної країни, котра поважає міжнародне законодавство та права людини. Наразі цього не відбувається. З цієї причини страждають не лише Україна та Грузія - потерпають також самі росіяни", - зауважив він.

 

Зокрема, євролепутат відзначив, що Литва має вагомі причини прагнути добрих відносин з Москвою, але необхідно, щоб РФ змінила поведінку, поважала міжнародне право, демократію і права людини.

 

"Як ми можемо у цьому допомогти Росії? Перш за все, дуже чітко та голосно заявляти про порушення міжнародного законодавства та прав людини, залишатися сильними у здійсненні санкцій та розглянути нові інструменти для впливу на поведінку російської влади. Це потрібно українцям, які страждають від агресії, це потрібно політичним в’язням, це потрібно самим росіянам, це необхідно для всієї Європи", - наголосив Кубілюс.

 

Раніше обраний президент Європейської комісії  Урсула фон дер Ляєн заявила, що з Росією необхідно говорити з позиції сили і зберігати поточні санкції проти Москви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.