НОВИНИ

"Щоб виправдати злочини Сталіна і Гітлера". Латвія засудила рішення РФ відзначити "визволення" Риги

МЗС Латвії викликало тимчасового повіреного в справах Росії.

Міністерство закордонних справ Латвії викликало тимчасового повіреного в справах Росії Вадіма Васільєва через плани Росії влаштувати 13 жовтня феєрверк на честь "визволення Риги від німецько-фашистських військ". Про це йдеться нас сайті латвійського дипвідомства.

 

"Латвія категорично засуджує спроби Росії останнім часом виправдати спільно вчинені Сталіним і Гітлером злочини, в тому числі укладення пакту Молотова-Ріббентропа. Особливо цинічною є організація в Москві феєрверків з нагоди "звільнення" столиць країн Балтії на 80-річчя підписання цього пакту", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що, вітаючи перемогу над нацизмом, латвійське МЗС нагадує, що для Латвії, Литви та Естонії відновлення свободи і незалежності відбулося 45 років тому, оскільки прихід армії СРСР означав відновлення радянської окупації.

 

Нагадаємо, 11 липня МЗС Литви викликало посла Росії, щоб висловити протест у зв'язку з планами в Москві відзначити так зване "звільнення" Вільнюса і Каунаса. 

 

Як повідомлялося, 9 липня міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу назвав провокацією салют на честь 75-річчя з дня окупації Талліна, який запланували провести в Москві 22 вересня 2019 року. Так, після відходу німецьких військ в Естонії прийшов до влади конституційний уряд, повалений військами Радянського Союзу. За його словами, посольству РФ в Талліні буде відправлений протест у зв'язку з даним кроком, а російський посол буде викликаний в дипвідомтсво Естонії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.