НОВИНИ

У липні ЗСУ отримають надшвидкі безпілотники АCS-3

Новий безпілотний комплекс був замовлений Збройними силами України за державним оборонним замовленням.

ТОВ "Авіаційна виробнича компанія "Скаетон" з випередженнням графіку поставить Військово-повітряним силам України безпілотник власної розробки та виробництва АCS-3. Про це у середу, 19 червня, повідомив на прес-конференції директор компанії Микола Топтун.

 

“Новий безпілотний комплекс був замовлений Збройними силами України за державним оборонним замовленням. Розроблявся він три роки і пройшов випробування у 2016-2018 роках. Комплекс буде передано у липні — значно раніше визначеного терміну”, - сказав Топтун.

 

Він зазначив, що, з огляду на свої технічні можливості, тактичний безпілотний комплекс АCS-3 надасть українським військовим змогу здійснювати розвідку на якісно іншому рівні. У ході одного польоту безпілотник вагою 21 кг спроможний подолати відстань 2500 км, перебувати у повітрі він може до доби. Крейсерська швидкість — 120 км на годину, максимальна швидкість - 160 км.

 

Водночас заступник директора з комерційних питань компанії "Скаетон" Роман Княженко заявив, що у своєму класі швидкості - це найшвидший літак, якому немає аналогів у світі. Він зауважив, що у світі є лише п'ять компаній-виробників, продукція яких має схожі показники. Проте за критерієм “ефективність-вартість” конкурентів у комплексу АCS-3 немає. Княженко висловив сподівання що, “наші пташки незабаром літатимуть по всьому світу”. У цьому контексті фахівець поінформував, що представництва компанії вже відкрито у Канаді та ОАЕ.


Менеджер по роботі з ключовими клієнтами ТОВ "Авіаційна виробнича компанія "Скаетон" Юлія Тарасенко зауважила, що у подальшому є плани збільшити тривалість польоту БпЛА з 24 годин до 32. Крім того, комплекс гарантовано зберігає техніку, зокрема, камери спостереження після зйомок ховаються всередину літака. Для БпЛА не потрібно особливої поверхні для запуску і посадки. Від розпакування і запуску потрібно два оператори і 15 хвилин. Всі ці чинники зацікавили іноземних партнерів, які мають намір придбати комплекс для моніторингу екологічної обстановки.

 

Учасники прес-конференції не назвали суму контракту і ЗС, посилаючись на державну таємницю. Водночас зауважили, що комплексами зацікавились військо-морські сили України та прикордонники.

 

Як повідомлялося, перший серійний зразок станції радіоелектронної боротьби Р-330КВ1М, який був виготовлений ДП "ЦКБ "Протон", що входить до складу ДК "Укроборонпром", успішно пройшов випробування на одному з полігонів Харківської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.