НОВИНИ

Євгеніус Cікоцкас: Україна й Білорусь посідають лідируючі місця у сфері контрабанди сигарет у ЄС

В Україні існує цілий комплекс причин, які призвели до нинішньої ситуації.

Упродовж останніх років Україна й Білорусь посідають лідируючі місця у сфері контрабанди сигарет. Про це в інтерв’ю Тижню, посилаючись на незалежні дослідження Euromonitor і KPMG, повідомив директор із питань протидії нелегальній торгівлі у Східній Європі компанії Japan Tobacco International Євгеніус Cікоцкас.

 

За його словами, дуже суттєву роль у контрабанді грає фіскальна політика певної держави та дії відповідальних органів. У деяких випадках вона створює підґрунтя для виникнення нелегальних потоків, як це сталося в країнах ЄАЕС. Приміром, Росія ще недавно (7-9 років тому) була джерелом контрабанди в країни Євросоюзу, однак тепер вона стала «приймаючою» країною внаслідок різкого підвищення акцизного податку та цін на сигарети. Усередині Митного союзу немає кордонів, тож контрабанда з Білорусі хлинула потоком у РФ.

 

«Якщо ж говорити про Україну, то існує цілий комплекс причин, які призвели до нинішньої ситуації. Стан справ безпосередньо на кордонах — це тільки наслідок, але самі причини криються в системі регулювання галуззю та в недостатньому реагуванні на порушення. Курс валюти теж має значний вплив на ціноутворення й різницю вартості в різних країнах», — зауважив Cікоцкас.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.