НОВИНИ

Чорноморський флот РФ і ВМС України потренуються у миротворчості в Криму

Офіційні Москва та Київ 23 травня відновлюють проведення спільних військово-морських навчань «Фарватер миру» з реальним залученням сил і засобів Чорноморського флоту Росії і ВМС України.

За словами прес-секретаря командувача Чорноморським флотом капітана 1-го рангу В'ячеслава Трухачова, «темою навчань «Фарватер миру-2011», що проводимуться з 23 до 27 травня на морських полігонах і на суходолі, є проведення міжнародної миротворчої операції в кризовому районі».

«За принципом ротації командуватиме навчаннями командувач Чорноморським флотом Росії віце-адмірал Володимир Корольов», - зазначив представник ЧФ.

«Метою навчань є відпрацювання дій Об'єднаного штабу, штабів тактичних груп з організації взаємодії та управління силами двох флотів, відпрацювання злагодженості підрозділів морської піхоти під час миротворчої операції, відпрацювання спільних дій екіпажів кораблів /суден/ і авіації з ведення морського бою, організації всіх видів оборони кораблів на ходу і під час стоянки на незахищеному рейді, а також відпрацювання спільних дій пошуково-рятувальних сил Чорноморського флоту і ВМС України», - пояснив Трухачов.

Востаннє навчання «Фарватер миру» з реальним залученням сил і засобів проводилися в 2003 році. У 2010 році вони були організовані у вигляді комп'ютерної гри.

Як повідомлялось, раніше командувач Чорноморським флотом РФ прогнозував, що це будуть «гідні навчання…Ті моменти, які ми повинні захищати в нашій рідній Україні та Росії тут, у Криму».

Нагадаємо, що у листопаді 2010 року радник начальника Генерального штабу Збройних сил Росії адмірал Ігор Касатонов у Севастополі, коментуючи процес переозброєння кораблів російського флоту, заявив, що Чорноморський флот РФ «може стріляти куди завгодно».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.