НОВИНИ

Дочка Бикова у суді довела незаконність колоризації фільму її батька

Дочка українського режисера Леоніда Бикова Мар'яна Бикова виграла суд щодо незаконності колоризації фільму свого батька «У бій ідуть одні "старики"».

Таке рішення 16 травня виніс Голосіївський районний суд у місті Києві. Про це повідомила Мар'яна Бикова.

Як розповідає адвокат Іван Картавий, представник Бикової у суді, колоризацію картини провела українська компанія Trade Interteinment.

«Згідно з нашим законодавством, та й у Європі і Росії теж є така практика,  спочатку отримують дозвіл від співавторів різного роду, режисерів і так далі. Цього зроблено не було. Trade Interteinment  просто вирішила заробити гроші через колоризацію», - зауважив він.

За словами адвоката, Леонід Биков вважав, що стрічка повинна бути тільки в чорно-білій плівці, оскільки використовувалися кадри воєнної хронічки (а вона була чорно-білою). Свого часу він повністю перероблював сценарій.

«Знаючи принципову позицію Мар'яни Бикової, як правонаступниці, і всієї її сім'ї, Trade Interteinment вирішила її обійти, зробити колоризацію, не запитуючи дозволу», - припускає адвокат.

За словами Бикової, Trade Interteinment поставила її до відома, коли розфарбування картини уже відбулося і коли треба було підписати документи, щоб отримати прокатне посвідчення у департаменті кінематографії.

«Ми не поставили підписи. І ось рівно два роки з травня 2009 року тягнеться конфліктна ситуація. Протягом року мене переконували, що державні органи вживають якихось заходів, а як виявилося, ніхто цих заходів не вживає, а картина кольорова продана через кіпрську компанію іншій державі. А колоризатори Trade Interteinment всі ці два роки оформлюють авторські права», - повідомила вона.

За її словами, картина була ще кілька разів перепродана низкою кіпрських компаній, які, у свою чергу, продали фільм українським каналам СТБ, ТРК «Україна» та російському ОРТ.

Бикова зазначає, що основна її ціль у цьому процесі - добитися, аби фільм «У бій ідуть одні "старики"» показували тільки в його автентичній формі, в чорно-білому варіанті, відповідно до волі автора.

«Моральну шкоду ми оцінили в одну гривню, це просто принципова позиція. Я оцінюю в гривню честь і достоїнство тих, хто порушив авторське право», - заявила вона.

За словами адвоката Картавого, варіанти урегулювання питання щодо інших країн СНД вони з Биковою наразі розглядають.

Нагадаємо, у березні президент Віктор Янукович заявив, що 20 років незалежності українці так і не змогли стати повноправними господарями у власному культурно-освітньому просторі. Зокрема, він відзначив надзвичайно низький рівень розвитку вітчизняного кіновиробництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.