НОВИНИ

"Трамп, міграція і націоналізм". Кандидати в президенти Єврокомісії зійшлись на дебатах

Кандидати відповідали на запитання трьох європейських журналістів протягом 90 хвилин.

Головні кандидати на посаду президента Європейської комісії зійшлися на теледебатах, у центрі яких стали проблеми міграції, зростання націоналізму та відносини з президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомляє Associated Press.

 

До кандидатів належать Ніко Кью (Європейські ліві), Ска Келлер (Зелені), Ян Заграділ (консерватори), Маргрете Вестагер (ліберали), Манфред Вебер (правоцентристська ЄНП) і Франс Тіммерманс (соціалісти).

 

Відповідаючи на запитання трьох європейських журналістів протягом 90 хвилин, шестеро кандидатів на посаду Жана-Клода Юнкера також торкнулися питань безробіття серед молоді, податків і зміни клімату.

 

Зокрема, дискусія проводилася майже виключно англійською мовою, незважаючи на різні національності кандидатів.

 

Однією з найбільших загроз єдності ЄС стала нездатність впоратися з міграційною кризою 2015 року, коли до ЄС прибув понад 1 мільйон мігрантів. Італія та Греція відчували себе покинутими, тоді як інші країни лише спостерігали.

 

"Щоразу, коли людина помирає в Середземному морі, Європа втрачає частину своєї душі. Ми втрачаємо те, ким ми є, ми втрачаємо наші цінності, не вирішуючи цю проблему", - сказав Франс Тіммерманс, голландський кандидат від Партії європейських соціалістів і права рука Юнкера в Єврокомісії.

 

Наголошується, що політична криза в Європі принесла перемогу для антимігрантських і ультраправих партій, особливо в Австрії, Великій Британії, Франції та Італії.

 

"Націоналізм і егоїзм повернулися на цей континент", - сказав Манфред Вебер, німець з правоцентристської Європейської народної партії. Вебер зазначив, що еобхідно створити систему "захисту наших цінностей" шляхом покарання за порушення правопорядку та інших демократичних норм урядами деяких країн-членів.  "Ми також можемо використовувати кошти, гроші Європи, для санкції тих, хто не готовий дотримуватися наших фундаментальних принципів", - додав він.

 

Крім того, кандидатів запитували, як вони будуть поводитися з кимось на кшталт Трампа, який ввів мита на експорт сталі в ЄС і погрожує зробити те ж саме з автомобілями, вимагаючи, щоб європейці витратили більше на оборону.

 

Водночас Тіммерманс зауважив, що вперше ЄС стикається з американським президентом, "який вважає, що в його інтересах мати слабку і розділену Європу. Це небезпечно для нас". "Ми повинні твердо протистояти Трампу, твердо протистояти Путіну. Якщо ми цього не зробимо, вони будуть диктувати тон і зміст музики", - сказав Тіммерманс.

 

Можливо, жодному з шести кандидатів не вдасться отримати найвищу посаду в Єврокомісії. В останні тижні президент Європейської ради Дональд Туск наполягав на тому, що це рішення повинні ухвалювати лідери держав ЄС.

 

Вибори до Європейського парламенту в країнах ЄС відбудуться 23-26 травня.

 

Раніше кандидат на посаду президента Європейської комісії від Європейської народної партії, німецький євродепутат Манфред Вебер заявив, що спробує заблокувати будівництво російського трубопроводу "Північний потік-2", якщо стане наступним президентом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.