НОВИНИ

Трюдо провів телефонну розмову з Зеленським

Прем'єр-міністр Канади підтвердив непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і новообраний президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови заявили про бажання поглибити двосторонні відносини між Канадою і Україною. Про це йдеться на сайті канадського прем'єра.

 

Так, телефонна розмова відбулася 23 квітня.

 

"Прем'єр-міністр Джастін Трюдо привітав Володимира Зеленського з його перемогою на президентських виборах в Україні, які відбулися 21 квітня, і підтвердив непохитну підтримку Канадою суверенітету і територіальної цілісності України", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, обоє лідерів відзначили теплі відносини між Канадою і Україною, які підкріплюються зв'язками між людьми і динамічною українсько-канадською спільнотою.

 

"Вони з нетерпінням очікують на поглиблення і зміцнення двосторонніх відносин і партнерства, в тому числі за допомогою конференції з українських реформ, яка відбудеться у липні в Торонто", - наголошується у повідомленні.

 

Також сторони обговорили базові демократичні цінності, які Канада та Україна поділяють, та про важливість спільної взаємодії для їхнього захисту на глобальному рівні.

 

Раніше Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах в Україні та висловив сподівання на продовження співпраці у сфері реформ, зокрема, судової. Також свої вітання висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель, заявивши, що для неї важлива стабілізація України та мирне врегулювання конфлікту. Крім того, Зеленського привітав президент США Дональд Трамп, підтвердивши підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, після опрацювання понад 95% протоколів на виборах президента України Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів, Петро Порошенко – 24,5%. Своєю чергою, за результатами голосування на закордонному виборчому окрузі більшу частину голосів отримав Порошенко (54,73%), за Зеленського проголосували 43,78% виборців.Чинний президент уже визнав свою поразку на виборах і заявив, що готовий допомагати Зеленському в перехідний період, але водночас пообіцяв йому сильну опозицію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.