НОВИНИ

Макрон оголосить план реформ у відповідь на вимоги "жовтих жилетів" - AFP

Зазначається, що ця відповідь може стати вирішальною для його президентства Макрона.

Президент Франції Еммануель Макрон у четвер, 25 квітня, представить довгоочікувану відповідь на майже піврічні вуличні протести "жовтих жилетів". Про це повідомляє  AFP.

 

Зазначається, що ця відповідь може стати вирішальною для його президентства і довгострокового політичного майбутнього.

 

Зокрема, увечері в четвер французький лідер проведе офіційну прес-конференцію, щоб оголосити про серію реформ, розроблених після масштабних національних дебатів, які він розпочав у відповідь на протести.

 

Очікується, що він оголосить про важливі, але не революційні реформи, включаючи зниження податків для середнього класу, а також скасування адміністративної школи ENA, яка стала прямим джерелом фінансування для французької еліти.

 

Як повідомлялося, 10 грудня 2018 року президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.

 

18 листопада 2018 року у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.