НОВИНИ

Макрон заявив, що хоче відновити Собор Паризької Богоматері за п'ять років

Керівник фонду Ерік Фішер зазначив, що роботи можуть тривати "десятиліття".

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що хоче відновити Собор Паризької Богоматері до того часу, коли в Парижі відбудуться літні Олімпійські ігри 2024 року. Про це повідомляє ВВС.

 

"Ми відновимо Нотр-Дам ще більш красивим, і я хочу, щоб це було завершено за п'ять років, ми можемо це зробити", - зауважив французький лідер.

 

"Від нас залежить, чи зможемо ми перетворити цю катастрофу на можливість об’єднатися", - додав він.

 
Водночас експерти стверджують, що на відновлення Нотр-Даму може піти значно більше часу. Так, керівник фонду Ерік Фішер, який відповідає за відновлення 1000-річного Страсбурзького собору, зазначив, що роботи можуть тривати "десятиліття".

 

Своєю чергою, голова групи компаній з реставрації історичних пам'яток Фредерік Летоффе поставив часові рамки від 10 до 15 років, попереджаючи про необхідність істотної роботи для захисту об’єкту до початку реставрації.

 

Нагадаємо, 15 квітня близько 20:00 у Парижі загорівся  дах Нотр-Даму. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт, які розпочалися минулого тижня. Очільник благодійного товариства собору Мішель Піко заявив, що без реставрації будівля могла впасти протягом десяти років. Причиною ослаблення конструкції стали кислотні дощі й забруднення повітря. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Зокрема, вогонь пошкодив шпиль собору, внаслідок чого той обвалився. Утім, пожежники відмовилися від спроби загасити пожежу з повітря. Вони пояснили, що  це привело б до руйнування структури всієї будівлі.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.