НОВИНИ

"Це не забаганка, а важлива процедура". Порошенко здав аналізи VADA

У штабі Зеленського заявили, що він не буде здавати аналізи представникам Добровільного антидопінгового агентства.
Президент України Петро Порошенко заявив, що здача аналізів VADA є не забаганкою, а важливою процедурою, щоб нація мала переконання в тому, що президент не має залежності від наркотиків чи алкоголю. Про це він сказав на НСК "Олімпійський" після здачі аналізів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Наскільки я розумію, у нас Володимира Зеленського не було. І я перш за все хочу підтримати звернення пана Володимира Кличка й інших у тому, що це є не забаганка, а абсолютно необхідна та важлива процедура для того, щоб наша 45-мільйонна нація мала тверде переконання і довіру до того, що в нас президентом і верховним головнокомандувачем не зможе стати людина, яка має залежність від наркотиків чи від алкоголю", - сказав Порошенко.

 

Як він наголосив, "не стверджую, що пан Володимир Зеленський є наркоманом, але є абсолютно прозорі процедури найвищого авторитету міжнародних експертів, які мають довести не лише українцям, а всьому світу, що той кандидат, який претендує на посаду президента, є незалежним від наркотиків".

 

За словами Порошенка, ігнорування цього є питанням ризику і загрози.

 

Водночас, у штабі Зеленського заявили, що він не буде здавати аналізи представникам Добровільного антидопінгового агентства (VADA).

 

Нагадаємо, що 3 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський записав звернення, у якому заявив про готовність провести дебати із чинним президентом Петром Порошенком. Водночас він висунув ультиматум, що дебати мають відбутися на НСК «Олімпійський» та дав Порошенку 24 години на прийняття рішення. Своєю чергою, Порошенко оголосив, що готовий провести дебати з Зеленським. Також він відзначив, що дебати – це не шоу, і в законі про вибори президента прописані правила їх проведення.

 

Згодом керівник штабу Зеленського заявив, що Порошенко нібито має виконати ще низку умов для проведення дебатів, після чого будуть погоджені їхні дата і час. Зокрема, Іван Баканов відзначив, що «наразі зарано щось конкретно говорити щодо самих дебатів, оскільки не виконані усі вимоги, які були озвучені в цьому ролику». За його словами, йдеться про визнання кандидата кандидатом, про надання відповіді щодо медичної експертизи.

 

Натомість державне підприємство НСК «Олімпійський» повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. Разом з цим, Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що має технічну можливість провести трансляцію зі стадіону НСК «Олімпійський», однак це питання має врегулювати ЦВК. У свою чергу, заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко повідомив, що дебати, згідно з законом, проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. На його думку, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні «Олімпійський», мають на увазі форму агітації, яка має оплачуватися з виборчих фондів кандидаті.

 

4 квітня керівник виборчого штабу Петра Порошенка – Олег Медведєв заявив, що чинний президент України готовий перед дебатами з опонентом Володимиром Зеленським пройти медичне обстеження.

 

5 квітня кандидати в президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський пройшли медичну експертизу. Порошенко здав кров на аналіз в медпункті стадіону НСК «Олімпійський». Натомість Зеленський здавав аналізи в приватній клініці Eurolab.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.