НОВИНИ

Фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" вивезли у Новочеркаськ й помістили у спецблок СІЗО

Більше тижня місце перебування Зеврі Абсеїова було невідоме.

Фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Зеврі Абсеїтова без попередження захисту вивезли з Ростова-на-Дону й помістили у спецблок СІЗО Новочеркаська Російської Федерації. Про це у вівторок, 9 квітня, повідомляє "Кримська солідарність" у Facebook.

 

"Дружина Зеврі Абсеїтова розповіла про переведення Зеврі на початку місяця з СІЗО-1 м.Ростова-на-Дону до СІЗО-3 м.Новочеркаська, де його відвідав адвокат", - йдеться в повідомленні.

 

У громадській організації уточнили, що більше тижня місце знаходження Зеврі Абсеїтова було невідоме. Його вивезли з ростовського СІЗО без пояснення причини й повідомлення адвокатові тиждень тому, коли до Ростова-на-Дону привезли 23-х кримських татар, затриманих в окупованому Росією Криму 27 березня 2019 року.

 

За повідомленням адвоката Ільдара Шафієва, який сьогодні, 9 квітня, відвідав свого заарештованого підзахисного, Абсеїтова тримають у спецблоці СІЗО-3 міста Новочеркаськ.

 

"Тримають у спецблоці. Почувається задовільно. Всім передає вітання", - сказав адвокат.

 

Як повідомлялося, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 24 грудня 2018 року засудив фігурантів так званої сімферопольської групи "Справи Хізб ут-Тахрір" до дев'яти та 17 років колонії суворого режиму.

 

21 грудня засуджені виступили в суді з останнім словом. Водночас жоден з фігурантів своєї провини не визнав. Кожен наголосив на "політично-вмотивований характер" кримінальної справи.

 

Нагадаємо, 12 травня в Бахчисараї пройшли обшуки щонайменше у п'яти будинках кримських мусульман. Також про обшук повідомили у місцевому кафе, куди, за словами співробітників, приїхали два автобуси збройних силовиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.