НОВИНИ

Росія – головна загроза для НАТО - Чапутович

Глава МЗС Польщі заявив, що відповіддю на все більшу загрозу з боку РФ має бути збільшення можливостей стримування.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що сьогодні Росія є головною загрозою для країн-членів Північноатлантичного альянсу. Про це повідомляє "Польське радіо".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала з нагоди зустрічі міністрів закордонних справ НАТО через 70-річчя створення НАТО. 

 

"Росія є для держав НАТО головною загрозою. Ми тут у 70-річчя створення НАТО. Я нагадаю, що НАТО було створено, коли Радянський Союз був цією загрозою. Нині, всі це підтвердять, Росія є цією загрозою для держав НАТО, якій треба протидіяти...Звернено увагу на дестабілізуючу роль Росії у міжнародній сфері, передусім в Україні, в Азовському морі, втручання у внутрішні справи західних країн, на атаки, зокрема з використанням хімічної зброї, як у Сполученому Королівстві. Звернено увагу теж на дії Росії в Сирії та у Венесуелі", - зауважив він.

 

На його думку, відповіддю на все більшу загрозу з боку РФ має бути збільшення можливостей стримування, що пов’язано зі збільшенням витрат на озброєння.

 

"У цілому держави НАТО витратять майже на 100 млрд доларів більше на озброєння, але Сполучені Штати хочуть, аби збільшення оборонних бюджетів було ще швидшим", - наголосив дипломат.

 

Крім того, Чапутович додав, що проект "Північний поткі-2" послаблює енергетичну безпеку Європи і дає Росії додаткові ресурси, які Москви може витрачати на збільшення військової сили та озброєння.

 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що розцінювати прагнення України та Грузії стати членами НАТО як провокацію проти Росії дуже небезпечно, це те саме, що прийняти світовий порядок, в якому править сильний, який вирішує, що можуть, а що не можуть робити його сусіди. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.