НОВИНИ

"Північний потік-2" зробить економіку Німеччини заручницею РФ - Пенс

Віце-президент США заявив, що для найбільшої економіки Європи неприпустимо продовжувати ігнорувати загрозу російської агресії.

Віце-президент Сполучених Штатів Америки Майк Пенс розкритикував Німеччину за будівництво проекту "Північний потік-2" і недостатні витрати на оборону. Про це повідомляє VOA News.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час заходу, присвяченого 70-річчю утворення НАТО.

 

"Якщо Німеччина продовжить будівництво газопроводу "Північний потік-2", як сказав президент Трамп, це може зробити економіку Німеччини буквально заручницею Росії", - зауважив він. 

 

За його словами, Берлін зобов’язаний збільшити свої видатки на оборону.

 

"Для найбільшої економіки Європи просто неприпустимо продовжувати ігнорувати загрозу російської агресії і нехтувати власною самообороною і нашою спільної обороною", - наголосив він.

 

Президент США Дональд Трамп неодноразово висловлював невдоволення тим, що деякі союзники в Організації Північноатлантичного договору не досягають мети, поставленої Альянсом в 2014 році, - виділяти 2% ВВП на оборону. Німеччина минулого місяця заявила, що витрати на оборону скоротяться до 1,25% у 2023 році.

 

Водночас Пенс пообіцяв, що Сполучені Штати "тепер і завжди будуть найбільшим союзником Європи".

 

Раніше голова німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що проект "Північний потік-2" може стати відповіддю на відмову Берліна від вугільної та атомної енергетики.