НОВИНИ

Поліція перевіряє політичні партії через розголошення результатів голосування

Зафіксовано п'ять випадків розголошення, що є порушенням таємниці голосування.

Національна поліція перевіряє п’ять фактів розголошення представниками політичних партій результатів голосування. Про це повідомляє Facebook Міністерства внутрішніх справ.

 

"Факти розголошення окремими представниками політичних партій результатів голосування на чергових виборах Президента України 31 березня зафіксовано Національною поліцію України. По них буде прийнято рішення у встановленому законодавством порядку", – ідеться у повідомленні.

 

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про вибори Президента України» голосування на виборах  є таємним, фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування. Статтею 159 КК України («Порушення таємниці голосування») передбачено кримінальну відповідальність за умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів.

 

Як повідомлялося, кандидат в президенти Олег Ляшко всупереч закону під час голосування продемонстрував в присутності телекамер та виборців бюлетень із результатами свого волевиявлення.

 

Нагадаємо, 31 березня відбуваються чергові вибори президента України. Голосування триватиме з 8 до 20 години. Водночас голосування на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.