НОВИНИ

Бен Годжес: НАТО потрібно ще чимало зробити для забезпечення довготривалого стримування

Усі необхідні проекти вимагають збільшення видатків на оборону.

Північноатлантичному альянсу потрібно ще чимало зробити для забезпечення довготривалого, стабільного стримування, яке гарантує безпеку й свободу всіх членів НАТО та наших близьких друзів і партнерів у балтійському регіоні, як-от Фінляндія та Швеція. Про це на сторінках Тижня пише Фредерік Бен Годжес, генерал-лейтенант армії США у відставці, директор Програми Першинґа при Центрі аналізу європейської політики.

 

Так, за його словами, сюди включають: поліпшення військової мобільності, нарощування логістичної інфраструктури в регіоні, підвищення інтенсивності навчань, поліпшення протиповітряної та протиракетної оборони, перетворення патрульних місій повітряного простору над Балтійським морем на протиповітряну оборону, поліпшення військово-морських потужностей у Балтійському морі.

 

Бен Годжес зауважує, що всі зазначені проекти вимагають збільшення видатків на оборону.

 

«Під керівництвом Генерального секретаря НАТО Столтенберга країни-члени НАТО суттєво підвищили свої інвестиції в модернізацію, готовність та зростання. Більшості з них удасться виконати зобов’язання з доведення видатків на оборону до 2% ВВП у межах погодженої дати, до 2024 року. Естонія, Латвія, Литва, Польща та Румунія особливо відповідальні в цьому плані й виставили планку для решти Альянсу», – пише він.

 

Проте, за словами генерал-лейтенанта, НАТО вже давно час запровадити вишуканіший підхід до оборонних інвестицій і забезпечити нам усі необхідні потужності, які допомогли б союзним урядам виконувати свої зобов’язання в контексті власних унікальних внутрішніх політико-економічних обставин.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.