НОВИНИ

"Позов роздратування". Дєріпаска подав до суду на США

Російський бізнесмен хоче домогтися скасування американських санкцій.

Російський бізнесмен та олігарх Алєг Дєріпаска подав до суду на Сполучені Штати Америки, заявивши, що Вашингтон нібито перевищив повноваження, наклавши санкції на його компанії. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, росіянин стеврджує, що американська влада зробила його так званою "останньою жертвою", розслідуючи втручання РФ у президентські вибори США 2016 року.

 

Так, Дєріпаска попросив федеральний суд у Вашингтоні заборонити міністерству фінансів США використовувати "руйнівну силу" таких санкцій, які, за його словами, були нібито "довільно застосовані до нього і його компаній" в квітні минулого року і "порушили його право на належну процедуру відповідно до Конституції США".

 

Водночас олігарх, як йдеться у позові, потрапив під дію "загальної істерії", заснованої нібито на необґрунтованих твердженнях про нього, поширених членами Конгресу США і ЗМІ, на тлі розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про можливу змову між Москвою і кампанією Дональда Трампа.

 

Наголошується, що російський бізнесмен хоче домогтися скасування санкцій.

 

Своєю чергою, Майкл Добсон, колишній високопоставлений чиновник Управління контролю за іноземними активами США (OFAC), який працював над санкціями проти Росії, назвав позов Дєріпаски "позовом роздратування", який навряд чи просунеться далі з огляду на широку повагу, надану OFAC судами.

 

Нагадаємо, 8 жовтня 2018 року влада США заморозила американські активи Дєріпаски, а також його нерухомість в Вашингтоні і Нью-Йорку.

 

24 травня 2018 року російська алюмінієва компанія "Русал", що належить Дєріпасці, заявила про відставку топ-менеджерів.  Зокрема, відставки очільників пов'язані з кроками щодо для виведення компанії з-під дії санкцій.

 

 18 травня 2018 року стало відомо, що Дєріпаска йде з ради директорів компаній "Русал" і "En+". Місце бізнсмена займе незалежний директор "En+" Філіп Мелфей.

 

11 травня 2918 року Дєріпаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції США унеможливлюють їх використання. Так, йдеться про три реактивні літаки Gulfstream G550.

 

 Також 28 квітня 2018 року в Міністерстві фінансів США заявили, що навіть якщо Дєріпаска перестане контролювати компанію, це не гарантує скасування санкцій щодо російського металургійної компанії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.