НОВИНИ

Brexit може відкласти вихід Британії з ЄС на рік - ЗМІ

Крім того, в такому випадку Британія матиме прийняти участь в Європейський парламент у травні.

Продовження переговорів про Brexit може відкласти вихід Британії з Європейського союзу не менш ніж на рік. Про це повідомляє Reuters

 

Зазначається, що, за словами високопоставленого чиновника ЄС, продовження переговорів по Brexit між Брюсселем і Лондоном означає, як мінімум, перенесення строків на рік.

 

Крім того, в такому випадку Британія матиме прийняти участь в Європейський парламент у травні.

 

Раніше Мей заявила, що парламент проведе голосування щодо угоди про вихід з ЄС на тижні, що починається 14 січня.

 

Як повідомлялося, 10 грудня  Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​

 

Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.