НОВИНИ

Якщо НАТО не відрегує на провокації РФ, завтра їхні літаки можуть опинитися над Прагою і Берліном - Дуда

Він пояснив, що йдеться про хакерські атаки, поширення фейкових новин або створення фальшивих сторінок в соціальних мережах, через які РФ намагається впливати на політику, зокрема на виборчі рішення у інших країнах.

Президент Польщі Анджей Дуда наголосив на необхідності реагування НАТО на російські провокації - наприклад, порушення повітряного простору літаками. Про це пише PolskieRadio24.

 

На думку президента, провокативні дії є свого роду перевіркою безпеки: Росія перевіряє, чи відреагує НАТО. "Якщо ми не реагуємо, то завтра у нас будуть російські літаки над Прагою, над Варшавою, а післязавтра - можливо, над Берліном", - попередив Дуда.

 

Президент також розповів про загрози кібербезпеці з боку Москви. Він пояснив, що йдеться про хакерські атаки, поширення фейкових новин або створення фальшивих сторінок в соціальних мережах, через які РФ намагається впливати на політику, зокрема на виборчі рішення у інших країнах. 

 

На його думку, це більш ефективна розвідка і кібертеррористична діяльність, ніж, наприклад, напад на Сергєя Скрипаля у Великій Британії, який, на його думку, був лише "російським проявом сили і козацької нахабності".

 

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що Польща прагне збільшити кількість військ США, дислокованих на її території з початку 2017 року.

 

16 серпня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що ймовірність розміщення постійних військових баз США в Польщі "дуже висока".

 

Як повідомлялося, 11 червня голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.