НОВИНИ

Україна очікує від НАТО надання ПДЧ з конкретною датою вступу – Порошенко

Президент наголосив, що продовження реформ за різними напрямками є необхідним для вступу України в Альянс.

Президент Петро Порошенко повідомив, що чекає надання Плану дій щодо членства в НАТО з визначенням конкретної дати, коли Україна може стати 31-м членом Альянсу. Про це він заявив у п'ятницю, 22 лютого, на спільній прес-конференції з президентами Польщі Анджеєм Дудою та Литви Далею Грібаускайте за результатами відвідування спільного військового підрозділу "ЛитПолУкрбриг" у Любліні.

 

 

"Конкретний крок, якого ми чекаємо з боку керівництва НАТО і країн-членів, і я відчув і почув це під час останнього Північноатлантичної Ради – це надання Україні Плану дій щодо набуття членства в Північноатлантичному Альянсі. І визначення конкретної дати, коли Україна може стати вже 31-м членом НАТО", – наголосив Порошенко.

 

За його словами, серед кроків, необхідних для вступу України в НАТО, є продовження реформ за різними напрямками.

 

"Перше, ми маємо забезпечити модернізацію Української держави для того, що країна відповідала тим критеріям, які необхідні для вступу в НАТО. Мова йде про верховенство права, демократію, вільні і чесні вибори. Мова йде про демократичні традиції", – зазначив він.

 

Нагадаємо, 21 лютого в Україні набув чинності закон про зміни до Конституції України щодо визначення стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору.

 

Глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко повідомив, що Україна може подати заявку на отримання плану дій з членства в Північно-Атлантичному альянсу буквально завтра, але в НАТО нині бракує консенсусу з цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.