НОВИНИ

Варшава сама привчила Київ не зважати на польські інтереси - заступник глави МЗС Польщі

За його словами, звинувачення у тому, що керівна партія Польщі "Право і справедливість" зіпсувала стосунки з Україною, є неправильними.

Заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що в Україні неправильно трактують зміни у Польщі і що Варшава сама привчила Київ не зважати на польські інтереси. Про це він заявив Dzieje.

 

Зазначається, що напередодні комісія Сейму Польщі з питань закордонних справ затвердила кандидатуру Ціхоцького на пост посла в Україні.

 

"Ми привчили Київ, що не згадуємо про власні інтереси – інтереси польської меншини в Україні, поляків, які походять з давніх Кресів чи хоча б інтереси своїх підприємців, що Україні дозволено більше, бо вона є молодою державою під постійною загрозою", - зазначив Ціхоцький.

 

Тому, за його словами, звинувачення у тому, що керівна партія Польщі "Право і справедливість" зіпсувала стосунки з Україною, є неправильними.

 

"Мені здається, що українська громадська думка помилково відчитує зміни у Польщі. В Україні трактують правління "Громадянської платформи" як щось постійне, в той час як "ПіС" оцінюють як тимчасову аномалію", - сказав дипломат.

 

Водночас, за його словами, в Києві недооцінють глибини причин, через які багато європейських суспільств звертаються до традиційних цінностей.

 

"У цій ситуації зрозуміло, чому цього тижня Дональда Туска демонстративно вітали у Києві та Львові. Його лекція в Львівському університеті дає українській стороні примирення, засноване на чарівній реальності та фальшивій симетрії взаємних кривд", - вважає Ціхоцький.

 

Також дипломат вважає проблемою українсько-польських відносин "рішучу асиметрію взаємного зацікавлення".

 

"Хоча у Польщі не проходить тижня без того, щоб та чи інша пов'язана з Україною тема виходила на перші шпальти газет чи сюжети телеканалів, інтерес до Польщі у центральних українських ЗМІ незначний. Навряд чи хтось там сперечається про форму відносин з Варшавою. Це знімає з українських політиків тягар ухвалення суперечливих рішень", - заявив заступник глави МЗС Польщі.

 

Як повідомлялося, 25 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Україна та Польща домовилися про спільні кроки з примирення в суперечках щодо історичних питань. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.