НОВИНИ

До України навесні прибуде оціночна місія Єврокомісії

За результатом візиту місія надасть оцінку роботи українських операторів мобільного зв'язку та інтернет-провайдерів.

До України навесні прибуде оціночна місія Європейської комісії, яка оцінюватиме українське законодавство в сфері цифрових та телекомунікаційних послуг. Про це повідомила генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

 

За результатом візиту місія надасть оцінку роботи українських операторів мобільного зв'язку та інтернет-провайдерів.

 

"Уже навесні цього року ми очікуємо кількамісячну оціночну місію від  Європейської комісії, яка буде оцінювати наше законодавство на предмет того, як працюють наші оператори мобільного зв’язку, інтернет-провайдери. Це стосується і тарифів зв’язку, це стосується і телекомунікаційних послуг, цифрових підписів, міжнародної сертифікації. За результатом цього вони будуть давати оцінку, після якої ми будемо розуміти, що треба зробити, щоб стати частиною цього ринку", - повідомила Стефанішина.

 

За її словами, місія працюватиме в Україні впродовж кількох місяців.

 

"Це дуже важлива інформація і подія для нас. Адже в липні Україна передала дорожню карту інтеграції України в цифровий ринок ЄС. Це стосується захисту прав інтелектуальної власності, персональних даних споживачів мережі інтернет, це стосується роумінгу і інших тарифів на зв'язок. Ми бачимо себе частиною цього ринку. Тому ЄС оцінив пропозицію України. Вважає її такою, що може відповідати дійсності, тому це стандартна процедура. Вони надсилають велику експертну місію", - додала Стефанішина.

 

За результатом роботи комісії Україна має отримати план дій щодо цифрової лібералізації.

 

Нагадаємо, 4 жовтня президент України Петро Порошенко вніс у Верховну раду проект закону про ратифікацію кредитної угоди між Україною та Європейським союзом про залучення кредиту у розмірі одного мільярду євро.

 

8 листопада в ході візиту до Гельсінкі для участі у Конгресі та Саміті Європейської народної партії президент Петро Порошенко зустрівся з віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, сторони обговорили реалізацію меморандуму про взаєморозуміння та кредитну угоду між Україною та Євросоюзом щодо четвертої програми макрофінансової допомоги Україні в обсязі одного мільярду євро.